cleopatra
21 دی 1401 - 18:40

کنست رژیم صهیونیستی قانون سلب تابعیت اسرای فلسطینی را تصویب کرد

پارلمان رژیم صهیونیستی پیش نویس قانون سلب تابعیت از اسرای فلسطینی ساکن اراضی اشغالی ۱۹۴۸ و تبعید آنها به کرانه باختری را به تصویب رساند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، پارلمان رژیم صهیونیستی پیش نویس قانون سلب تابعیت از اسرای فلسطینی ساکن اراضی اشغالی ۱۹۴۸ و تبعید آنها به کرانه باختری را به تصویب رساند.

بر اساس این گزارش، اعضای ائتلاف دولت رژیم صهیونیستی و جناح اپوزیسیون پیش نویس قانون سلب تابعیت از اسرایی که از تشکیلات خودگردان حقوق و تسهیلات دریافت می ‌کنند، را تایید کردند.

بر همین اساس رئیس پارلمان رژیم صهیونیستی تصریح کرد که پیش ‌نویس قانون مذکور در نتیجه توافق میان ائتلاف دولتی و جریان اپوزیسیون به تصویب رسید.

به موجب این قانون، هر شخصی که به حبس محکوم شود و ثابت شود که از تشکیلات خودگردان فلسطین حقوق یا تسهیلات دریافت می ‌کند، تابعیت وی سلب شده و به پس از پایان دوره محکومیتش، به مناطق تحت کنترل تشکیلات خودگردان تبعید می ‌شود.

پیش‌ نویس قانون مذکور را رئیس ائتلاف دولتی در کنست رژیم صهیونیستی ارائه داده است. او پس از تصویب پیش ‌نویس این قانون تاکید کرد که امروز گام مهمی برداشتیم و متعهد می ‌شویم که ظرف مدت دو هفته دیگر تصویب این قانون را نهایی کنیم.

ارائه پیش ‌نویس این قانون نژادپرستانه در پی آزادی «کریم یونس» قدیمی‌ ترین اسیر فلسطینی از زندان رژیم صهیونیستی پس از ۴۰ سال اسارت انجام گرفته است. بسیاری از مقامات صهیونیست اقدام به جوسازی علیه وی کرده و خواستار سلب تابعیت از این آزاده فلسطینی شده بودند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 971232