cleopatra
24 بهمن 1401 - 01:19

استفاده فلسطینی‌ها از پهپاد در برابر نظامیان صهیونیستی

برای اولین بار گردان جنین از پهپاد برای رصد و تعقیب نظامیان اسرائیلی استفاده کرده است و این پیشرفتی چشمگیر به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر اللحام مدیر دفتر المیادین در فلسطین اشغالی اعلام کرد که برای اولین بار گردان جنین از پهپاد برای رصد و تعقیب نظامیان اسرائیلی استفاده کرده و این پیشرفتی چشمگیر است.

به نظر می‌رسد که پهبادهای مقاومت، تهدید جدیدی پیش روی ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری ایجاد کرده‌اند و در همین ارتباط نیز خبرنگار نظامی پایگاه خبری عبری زبان «ریشت کان» تاکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی برای اولین بار با تهدید جدیدی در کرانه باختری مواجه شده است. این خبرنگار عنوان کرد که مبارزان فلسطینی توانستند در جریان حمله ارتش به اردوگاه جنین از پهباد استفاده کنند و نهادهای امنیتی اسرائیلی نگران این هستند که گروه‌های مقاومت این پهبادها را بمب‌گذاری کرده و آن‌ها را در میان نظامیان اسرائیلی منفجر کنند.

پیش از این نیز، نیروهای مقاومت فلسطین در شهریورماه امسال به سمت یک پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی بر فراز شهر نابلس در کرانه باختری رود اردن تیراندازی و آن را سرنگون کرده بودند. بنابراین گزارش، قبل از عملیات تیراندازی به سوی این پهپاد، گروهی از مبارزان فلسطینی یک پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی را بر فراز اردوگاه البلاطه در شرق شهر نابلس شناسایی کرده بودند. برپایه این گزارش، منابع رژیم صهیونیستی نیز اذعان کردند که یک پهپاد ارتش این رژیم بر فراز نابلس سرنگون شده است.

گفتنی است رژیم صهیونیستی به خاطر ناتوانی در برابر مقاومت گسترده مبارزان فلسطینی در شهرها و اردوگاه‌های فلسطینی اخیراً اعلام کرد که به پهپادهای هجومی متوسل می‌شود، اما به نظر می‌رسد که همزمان نیروهای مقاومت فلسطینی نیز توانسته‌اند خود را به پهپاد تجهیز کنند و اکنون دسترسی نیروهای مقاومت فلسطین به پهپادها چالشی جدید و مرگبار برای نیروهای اشغالگر صهیونیستی به شمار می‌رود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1035137