cleopatra
06 اسفند 1401 - 13:32

درخواست رئیس پارلمان عراق برای بازگشت سوریه به محیط عربی

سی و چهارمین دور کنفرانس اتحادیه پارلمان هاری عربی با سخنرانی رئیس پارلمان عراق در بغداد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری السومریه، سی و چهارمین دور کنفرانس اتحادیه پارلمان‌های عربی در بغداد با سخنرانی «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق آغاز به کار کرد.

بر اساس این گزارش، محمد الحلبوسی در سخنرانی افتتاحیه گفت: ما پس از ۴۰ سال وقفه، میزبان کنفرانس اتحادیه بین المجالس عربی هستیم و از برادران در بغداد استقبال می‌کنیم. این نشست گامی مهم در جهت تقویت روابط بین کشورهای عربی است.

الحلبوسی در ادامه توضیح داد: چالش‌های کنونی نیازمند اقدام مشارکتی جمعی است و زمان آن فرا رسیده است که کشورهای عربی برای مقابله با چالش‌ها، اختلافات را کنار بگذارند.

وی در ادامه با تأکید بر موضع ثابت و اصولی دولت و ملت عراق در حمایت از ملت فلسطین، گفت که ما حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و نادیده گرفتن ارزش‌ها و اصول انسانی در رفتار با آنها را مردود و محکوم می‌دانیم و به حق ملت فلسطین برای تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس باور و اعتقاد راسخ داریم.

رئیس پارلمان عراق همچنین به تحولات سوریه پرداخت و ضمن درخواست از کشورهای عربی برای کمک به زلزله زدگان سوریه، افزود: از کشورهای عربی در تمام سطوح پارلمانی و دولتی می‌خواهیم تا تصمیم نهایی را برای بازگرداندن سوریه به محیط عربی آن اتخاذ کنند تا این کشور بتواند نقش عربی، منطقه‌ای و بین‌المللی خود را به طور مؤثر ایفا کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1055983