cleopatra
08 بهمن 1401 - 12:51

دمای هوا در هزارکانیان و قاملو به منفی ۲۱درجه زیرصفر رسید

مدیرکل هواشناسی کردستان از ورود سامانه جدید و آغاز بارش برف و باران از امروز در استان خبر داد و گفت: دمای هوا در هزارکانیان و قاملو به منفی ۲۱درجه زیرصفر رسید.

رحیم صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درسنندج به وضعیت دمای شهرهای استان در 24 ساعت گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته هزارکانیان و قاملو با منفی 21درجه زیرصفر سردترین نقطه استان را به خود اختصاص دادند.

وی افزود: همچنین دمای هوا در شبانه‌روز گذشته در دهگلان منفی 19, دیواندره و قروه منفی 18، بیجار منفی 15, سقز منفی 11 و یاسوکند به منفی 10 درجه زیر صفر بود.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان خاطرنشان کرد: در کامیاران و مریوان نیز دمای هوا به منفی 8درجه زیر صفر، بانه مفنی شش, سنندج و سروآباد نیز به منفی 5 درجه رسید.

وی با اشاره به اینکه از امروز موج جدید بارشی وارد استان شده و از دمای هوا کاسته می‌شود، گفت: پیش‌بینی‌ها بیانگر آن است که دمای هوای کردستان تا آخر هفته روند افزایشی دارد.

صدیقی بیان کرد: از ظهر امروز (شنبه) تا ظهر فردا به تناوب در برخی ساعات شاهد بارش برف و باران، مه و کاهش دید پدیده غالب در سطح استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بارش‌ها در ارتفاعات به‌صورت برف و کولاک است، عنوان کرد: عمده بارش‌ها در نیمه غربی استان و شهرستان‌های سروآباد، مریوان، غرب سنندج، بانه و کامیاران خواهد بود و اختلال در تردد، لغزندگی و بسته‌شدن راه‌های شهری و روستایی در پی خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان بر ضرورت خودداری از ترددهای غیرضروری در روزهای برف و بارانی روزهای پیش‌رو تاکید کرد و ابراز داشت: روز دوشنبه هفته جاری بارش‌ها روی نیمه غربی استان متمرکز و در روز سه‌شنبه هم با تقویت سامانه، بارش‌ها تمام منطقه را در برمی‌گیرد.

انتهای پیام/481/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1002326